Bieżące informacje

Niebezpieczna kolizja zakończona dachowaniem osobowego Seata

Data publikacji 03.06.2026

Aż trzy samochody osobowe zostały uszkodzone w niebezpiecznym zdarzeniu drogowym niedaleko Wierzchowic. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał, skończyło się na drobnych stłuczeniach kierujących i wysokim mandacie karnym za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 1 czerwca tuż po godzinie 7 na drodze pomiędzy Wierzchowicami a Czatkowicami. Policjanci, którzy zostali wezwani na miejsce zdarzenia ustalili, że 19-letnia mieszkanka Milicza jadąc w stronę Czatkowic samochodem osobowym marki BMW, na łuku drogi w prawo nie dostosowała prędkości jazdy do warunków drogowych i straciła panowanie nad pojazdem doprowadzając do zderzenia z jadącą z przeciwka terenową Toyotą Hilux, którą kierował 68-letni mieszkaniec gminy Milicz. To niestety spowodowało, że następnie Toyota zderzyła się osobowym Seatem prowadzonym przez 31-letniego mieszkańca gminy Krośnice. Siła zderzenia była na tyle duża, że Seat wypadł z drogi na pobliskie pole, gdzie przewrócił się na dach. Na miejsce przyjechały dwie karetki – na szczęcie obyło się bez konieczności hospitalizacji kierujących, którym udzielono niezbędnej pomocy medycznej. Uszkodzone samochody nie nadawały się do dalszej jazdy – pojazdy zostały zabezpieczone przez właścicieli we własnym zakresie.

Policjanci ustalili, że wszyscy uczestniczy tego zdarzenia byli trzeźwi i posiadali uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kobieta, która prowadziła BMW, za spowodowanie niebezpiecznej kolizji drogowej została ukarana mandatem w kwocie trzech tysięcy złotych wraz z 10 punktami karnymi.

Mundurowi ponownie apelują do wszystkich kierujących o zachowanie ostrożności i rozwagi na drodze oraz o dostosowanie prędkości jazdy do własnych umiejętności i warunków panujących na drodze.

Oficer prasowy KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński

Powrót na górę strony