Miliccy policjanci dbali o bezpieczeństwo podczas ulicznych procesji
Corocznie w Boże Ciało w całym kraju na ulice miast i wiosek ruszają wierni, którzy uczestniczą w organizowanych w tym dniu licznych procesjach. Podobnie było w Miliczu i w okolicznych miejscowościach – w Krośnicach, Sułowie, Cieszkowie, Godnowej gdzie o bezpieczeństwo wiernych i osób postronnych – w tym także kierowców – dbali miliccy policjanci, którzy wraz ze strażakami zabezpieczali trasy, którymi podążali wierni.
Największa procesja przeszła ulicami Milicza. Wierni ruszyli ze świątyni przy ulicy Kościelnej, idąc następnie przez Rynek, ulicą Lwowską, Wrocławską i 1-go Maja, kończąc przy kościele p. w. św. Andrzeja Boboli. Wszystkie precesje odbyły się w spokoju, zgodnie z przyjętym ceremoniałem, policjanci nie zanotowali incydentów zakłócających ich przebieg.
Oficer prasowy KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński