Bieżące informacje

17-latek zatrzymany z marihuaną w kieszeni

Data publikacji 08.06.2026

Miliccy policjanci zatrzymali 17-latka, który posiadał przy sobie kilka porcji marihuany. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, ponieważ zgodnie z obowiązującymi przepisami posiadanie nawet najmniejszej ilości narkotyków jest przestępstwem. To kolejny przykład skutecznych działań miejscowych policjantów zmierzających do zwalczania przestępczości narkotykowej na terenie powiatu milickiego.

Kilka minut przed północą w sobotę 6 czerwca na jednej z ulic w centrum Milicza policjanci pełniący nocną służbę zauważyli młodego mężczyznę, który według wcześniejszych informacji mógł posiadać przy sobie substancje, których posiadanie jest zabronione. W trakcie legitymowania 17-letniego mieszkańca Milicza policjanci potwierdzili swoje ustalenia. Młodzieniec miał  przy sobie papierowe zawiniątko, w którym był charakterystyczny susz roślinny koloru zielono – brązowego. W związku z podejrzeniem posiadania przez mężczyznę narkotyków, został on zatrzymany i przewieziony do milickiej komendy Policji, gdzie  wykonano dalsze czynności służbowe z jego udziałem.

Użyty przez policjantów tester narkotykowy potwierdził, że zabezpieczony susz to marihuana w ilości kilku porcji wolnorynkowych. Do czasu wyjaśnienia sprawy 17-latek został osadzony w celi policyjnego aresztu, natomiast zabezpieczona marihuana po dokładnym zważeniu trafiła do policyjnego depozytu.

Następnego dnia młody mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa narkotykowego – podejrzany po przesłuchaniu został zwolniony. Policjanci wyjaśniają okoliczności sprawy, w tym pochodzenie zabezpieczonych narkotyków. Postępowanie jest w toku.

Oficer prasowy KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński

Powrót na górę strony