W szpitalu w Trzebnicy ruszyły szczepienia służb mundurowych między innymi z Milicza
W piątek 26 marca w trzebnickim Szpitalu Powiatowym policjanci i strażacy z Milicza przystąpili do szczepienia przeciw COVID-19. Szczepienia służb mundurowych są ważne przede wszystkim przez pryzmat bezpieczeństwa mieszkańców powiatu milickiego, o które dbają funkcjonariusze podejmując interwencje w różnych sprawach.
"Jeśli chcemy wrócić do normalności, wygrać z chorobą, nie ma innej możliwości - trzeba się zaszczepić" - to słowa wypowiedziane przez Panią Alicję Jakubowską, Naczelną Pielęgniarkę MSWiA pod koniec grudnia ubiegłego roku, gdy ruszył Narodowy Program Szczepień.
Teraz przyszedł czas na służby mundurowe. W policyjną rotę ślubowania wpisany jest obowiązek strzeżenia bezpieczeństwa, nawet z narażeniem życia. Te słowa w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy nabrały nowego wymiaru dla policjantów. Służąc i chroniąc codziennie narażają swoje życie i zdrowie znajdując się wśród grup zawodowych szczególnie narażonych za zakażenie wirusem COVID-19.
W piątek 26 marca 2021 roku miliccy policjanci i strażacy w Szpitalu Powiatowym w Trzebnicy przystąpili do szczepienia przeciw COVID-19. Jak wiemy przykład idzie z góry i dlatego do szczepienia jako pierwszy policjant przystąpił Komendant Powiatowy Policji w Miliczu podinspektor Marek Sroczyński, a jako pierwszy strażak Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Miliczu młodszy brygadier Tomasz Kopeć wraz z Zastępcą Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Miliczu młodszym brygadierem Grzegorzem Zmaczyńskim. W Szpitalu Powiatowym w Trzebnicy, oprócz policjantów i strażaków powiatu milickiego szczepione są również służby mundurowe z Trzebnicy, Góry i Wołowa.
Od początku akcji szczepionkowej w Polsce do 25 marca 2021 roku wykonano ponad 5,3 miliona szczepień I i II dawką. Więcej informacji na temat szczepień i dzienne raporty z danymi są dostępne na www.gov.pl/szczepimysie.
Oficer prasowy KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński