Reaguj, kiedy widzisz niepokojące sytuacje! Skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie możesz zgłosić różne zagrożenia
Miliccy policjanci przypominają o funkcjonowaniu aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa za pośrednictwem, której można zgłosić różne zagrożenia. Wykorzystując aplikację można między innymi powiadomić służby o dzikich kąpieliskach. Szczególnie w okresie letnim, kiedy jest słoneczna pogoda, urlopowicze szukają ochłody w różnych, nawet bardzo niebezpiecznych miejscach. Wystarczy anonimowo zaznaczyć na mapie miejsce, które powinni sprawdzić mundurowi. Policjanci cały czas monitorują zagrożenia pojawiające się na mapie i zwracają baczną uwagę na wszystkie dotychczas wskazane punkty na mapie.
Funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, pozwala policjantom jeszcze sprawniej działać i czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu milickiego. W tym zakresie szczególną rolą wykazują się dzielnicowi, którzy jako pierwsi mają kontakt z mieszkańcami podległego im rejonu. To właśnie do dzielnicowego, bardzo często społeczeństwo zwraca się z prośbą o pomoc w rozwiązywaniu zjawisk szczególnie dla niego uciążliwych. Dzięki funkcjonowaniu aplikacji KMZB społeczeństwo może łatwiej i bez oczekiwania na przyjęcie, zgłosić zaistniały problem, który jest uciążliwy. Mundurowi weryfikują i kontrolują miejsca wskazane przez mieszkańców w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji każdy jej użytkownik może przekazać Policji informacje o miejscach potencjalnie zagrożonych.
Za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa można zgłosić następujące kategorie zagrożeń:
- osoba bezdomna wymagająca pomocy,
- akty wandalizmu,
- dzikie kąpieliska,
- dzikie wysypiska śmieci,
- grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją,
- kłusownictwo,
- miejsca niebezpieczne na terenach wodnych,
- miejsca niebezpiecznej działalności rozrywkowej,
- nielegalna wycinka drzew,
- nielegalne rajdy samochodowe,
- nieprawidłowe parkowanie pojazdów,
- niestrzeżone przejście przez tory,
- niestrzeżony przejazd kolejowy,
- niewłaściwa infrastruktura drogowa,
- niszczenie zieleni,
- poruszanie się po terenach leśnych quadami,
- przekraczanie dozwolonej prędkości,
- spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych,
- utonięcia,
- używanie środków odurzających,
- wałęsające się bezpańskie psy,
- wypalanie traw,
- zdarzenia drogowe z udziałem zwierząt leśnych,
- znęcanie się nad zwierzętami,
- zła organizacja ruchu drogowego,
- żebractwo.
Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.
Oficer prasowy KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński